(انگلیسی) English     (عربی) Arabic

موسسه تحقیقات، درمان و آموزش سرطان: ویتامین‌ها و آنتی‌باکتریال‌ها می‌توانند از سرطان معده پیشگیری کنند
جستجو در سایت

ویتامین‌ها و آنتی‌باکتریال‌ها می‌توانند از سرطان معده پیشگیری کنند

ویتامین‌ها و آنتی‌باکتریال‌ها می‌توانند از سرطان معده پیشگیری کنند

ویتامین‌ها و آنتی‌باکتریال‌ها می‌توانند از سرطان معده پیشگیری کنند

Vitamins, Anti-Bacterials May Prevent Stomach Cancer

بنابر یک پژوهش‌ بالینی طولانی که بر روی بیش از۶۰۰ نفر که در معرض خطر بالای ابتلا به سرطان معده بودند، ویتامین C، بتاکاروتن و درمان با آنتی‌باکتریال به‌تنهایی یا باهم به پیشگیری از سرطان معده کمک می‌کند. نتایج این بررسی در نسخه ۶ دسامبر سال ۲۰۰۰ مجله انستیتوی ملی سرطان در دسترس است.

سرطان معده، دومین عامل مرگ بر اثر سرطان در دنیاست و تعداد بیمارانی که پنج سال زنده می‌مانند بسیار اندک است. در ایران سرطان معده اولین عامل مرگ بر اثرسرطان است. یافتن عوامل پیشگیری از این بیماری می‌تواند اثر چشمگیری بر سلامت عمومی سراسر دنیا داشته باشد.

پلایوکوره آ و همکارانش در دانشگاه ایالت لوئیزیانا نیواورلئان به همراه محققانی از کلمبیا آزمونی را در منطقه‌ای از کلمبیا که نرخ بالایی از سرطان معده داشت، طراحی کردند. شرکت‌کننده‌ها به‌صورت تصادفی برگزیده می‌شدند تا یکی از موارد زیر را دریافت کنند.

  • یک درمان استاندارد برای عفونت H.پیلوری، باکتری‌ای که با سرطان معده مرتبط است.
  • یک گرم اسکوربیک اسید (ویتامین C، دو  بار در روز.)
  • هر روز ۳۰ میلی‌گرم بتاکاروتن.
  • ترکیبات متفاوتی از این درمان‌ها.
  • دارونما (پلاسبو).

برای مقایسه این درمان‌ها محققان تغییرات پیش سرطانی در معده هر یک از شرکت‌کننده‌ها را در مدت شش سال مورد بررسی قرار دادند. آنها نمونه‌های بیوپسی را در ابتدای مطالعه، پس از سه سال، و پس از ۶ سال تحلیل کردند. نمونه‌برداری‌ها نشان دادند تغییرات پیش سرطانی در افرادی که درمان دریافت کرده بودند نسبت به آنهایی که از دارونما دریافت کرده بودند، کوچک‌تر یا حتی ناپدید شده بود.

سه نوع درمان متفاوت، همگی آثار مشابهی داشتند و ترکیب درمان‌ها با هم نیز به‌نظر نمی‌رسید که تفاوتی داشته باشد.

برای مثال در میان مبتلایان به تغییرات پیش‌سرطانی که به‌عنوان آتروفی غیرمتاپلاستیک شناخته می‌شود، آنهایی که تحت درمان H.پیلوری (آنتی‌بیوتیک همراه با داروهای دیگر) بودند، احتمال پسرفت در تغییرات غیرطبیعی آنها ۸/۴ بار بیش‌تر از گروه دریافت‌کننده دارونما بود. کسانی که در همان شرایط ویتامین C دریافت کرده بودند، پنج بار بیش‌تر و افراد دریافت‌کننده بتاکاروتن۱ ،‌ پنج بار بیش‌تر احتمال داشت تغییرات غیرطبیعیشان بهبود یابد.

در یک مقاله، پروفسور ویلیام بلات، از مؤسسه بین‌المللی همه‌گیرشناسی در راکویل خاطرنشان می‌کند که با بخشی از این بررسی که نشان می‌دهد کسانی که میوه‌ و سبزی‌های فراوان حاوی منابع سرشار از اسکوربیک اسید و بتاکاروتن، مصرف می‌کنند نرخ کم‌تری از سرطان معده دارند، موافق است. با این‌حال او خاطرنشان می کند که این یافته‌ها باید با مطالعات دیگری به اثبات برسد.

شماری از پژوهش‌های پیشگیری از سرطان معده در سراسر دنیا در حال انجام است. بزرگ‌ترین آنها در استان شاندونگ چین که آمار سرطان معده در آن بسیار بالاست، در حال انجام است. این تحقیق که با پشتیبانی مالی انستیتوی ملی سرطان ایالات متحده انجام می‌شود آثار مکمل‌های معدنی و ویتامینی، عصاره سیر و درمان ضد HH.پیلوری را مورد مقایسه قرار می‌دهد. پژوهش‌های دیگری نیز در ایتالیا، انگلیس، مکزیک و کشورهای دیگر در حال انجام است.

ارسال شده در مجموعه مقالات

ارسال نظر

*